Moryń – Siekierki

Dobrym sposobem na dotarcie do różnych ciekawych miejsc a gorzej dostępnych jest naturalnie także podróżowanie rowerem:) Taką formę również preferuje, lecz tutaj póki co nie zbierałem jakichś specjalnych materiałów, dopiero stosunkowo niedawno przyszło mi na myśl, że co niektóre ciekawsze szlaki warto byłoby opisać/udokumentować.
Na dobry początek prezentuje więc zrzut z jednej z wrześniowych wycieczek przez lasy między Moryniem a Siekierkami gdy zabrałem ze sobą w końcu GPS:). Myślę że nawet nie wszyscy okoliczni mieszkańcy wiedzą, że znajduje tutaj się Papieska Droga Światła – wytyczony szlak rowerowy o długości około 10-13 km prowadzący przez las. W Siekierkach wyjeżdza się zaraz na malownicze wzgórze przy Sanktuarium Maryjnym. Ja podróż zacząłem ze swojego terenowego QTH w Gądnie, po drugiej stronie jeziora Morzycko. Aby odnaleźć początek tego szlaku rowerowego od strony Morynia, namiar obrać należy na następujące współrzędne geograficzne: N52 50.432 E14 21.050
W okolicznych lasach znajduje się poza tym wiele innych ciekawych ścieżek leśnych po których pedałować można prawie że wzdłuż i wszerz, warto w tych okolicach pojeździć. Poniżej trasa przez las do Siekierek, a na drugiej mapie czerwona ikona rowerzysty odpowiada wskazanym powyżej współrzędnym geograficznym:

trasa do Sanktuarium w Siekierkach

Papieski Szlak